TES Valachiarun – komentáře, fotky, videa a TV reportáž

Přátelé, ještě minulý rok trval Valachiarun, od zahájení stavby až po uklizení, pouze deset hodin. Letos to bylo 48 hodin!  Nejen pro vás to byl ULTRA maraton. Gratulujeme vítězům a děkujeme, že jste přišli!

Více než 1000 běžců na šesti závodních tratích v celkové délce 132km!

Sedmého ročníku běžeckých závodů pro celou rodinu TES Valachiarun 2014 se o víkendu 3. – 4. října 2014 zúčastnila více než tisícovka nadšenců všech věkových i výkonnostních kategorií, pro které bylo připraveno šest různých tratí v celkové délce 132km!

Stanislav Najvert vítězem Salomon Ultra 95km

Letošní první novinkou byl extrémní závod – Salomon Ultra 95km s časovým limitem pro zdolání 24 hodin. Vítězem se stal Stanislav Najvert (JulboWay), kterému stačilo 11:26:22,90 hodin pro zdolání této 95km dlouhé trati! Jako druhý doběhl Zbyněk Cypra (ADIDAS Outdoor Team) v čase 11:34:15.61 a třetí byl Lukáš Krpec (HZS Nový Jičín) s časem 11:55:33.08.

Lukáš Kučera předběhl Svatopluka Janečku

Vítězem Comperssport 18km horského běhu se stal Lukáš Kučera (VSK Univerzita Brno) s časem 01:19:29.50, který sice porazil loňského vítěze Svatopluka Janečka (SKI-Turist Velké Karlovice), ale jeho výsledný čas se mu nepodařit překonat.

Ján Križák obhájil loňské vítězství

Vítězství v  10km závodu O pohár starostky města obhájil Ján Križák (AŠK Grafobal Skalica) s časem 00:34:03.99.

30 tisíc pro Vsetínskou nemocnici

Druhou novinkou byl Rodinný běh – charitativní běžecký happening pro nemocnici. Výtěžek ze startovného zdvojnásobil generální partner závodu TES Vsetín s.r.o. a částka 30.000 Kč byla věnována Léčebně dlouhodobě nemocných Nemocnice Vsetín a.s. na nákup polohovacích lůžek.

Máte rádi čísla?

Nejkratší čas strávený na trati: 00:01:08.33. Nejdelší čas strávený na trati: 23:37:52.56. Věk nejstaršího běžce: 77 let!