Doběháno!

Tak a je to. Trvalo to dva roky, ale nakonec ten 13. Valachiarun Vsetín proběhl a bylo to fajn. Dlouho jsme váhali, jestli ho udělat, společenská situace už dva roky není pro pořadatele akcí úplně příznivá. Ale na konci léta jsme začali věřit tomu, že by to mohlo jít, tak jsme se rozhodli závod uspořádat. Už kvůli dětem, protože MINI běhy jsou to, co nám dává největší smysl.

Byl to ročník dělaný na poslední chvíli a s nejnižším rozpočtem, ale nakonec se to povedlo. A právě i kvůli lepší dostupnosti pro rodiče jsme přesunuli centrum závodu zpět na Vsetín.

Na start závodů se postavilo 88 dětí, 55 dospělých a 4 štafety. Celkem vás tedy běhalo 153. Počasí se povedlo nad míru dobré a podmínky tak byly téměř letní, až na ten svěží podzimní vítr, který trochu trápil běžce na cyklostezce u Bečvy, především v první půlce desetikilometrové trasy. Jedinou skvrnkou je občerstvení, které přes naše několikeré domlouvání a urgování nezafungovalo úplně ideálně. Ale aspoň je co ladit pro další roky.

A jaké byly výsledky? Odkaz na ně najdete ZDE, nicméně nejrychlejším na trase 10 km byl a vítězem Putovního poháru starosty města Vsetína se tak stal Martin Čmelík s časem 34:18!

Děkujeme, že jste s námi byli! Fotogalerie ze závodu zpracovávají fotografové a jakmile se k nám dostanou, odkaz na ně zveřejníme. Pokud i vy máte nějaké zajímavé fotky, pošlete nám je nebo sdílejte na sociálních sítích, kde nás najdete na FB i IG jako Valachiarun.cz.